Lietuvos blogerių konferencija 2007

Vakar teko dalyvauti Lietuvos blogerių konferencijoje 2007. Mano įspūdžiai:

Konferencija vyko 31-ajame verslo centro „Europa“ aukšte (maloni salė, su gražiais vaizdais į Vilnių (buvo graži, saulėta diena)), vienoje “Europos” kavinių (restoranų) buvo užsakyti pietus, visiems dalyviams buvo išdalintos “firminės” tašės su “kuo rašyti”, “ant ko rašyti” ir žinoma reklaminiais lankstinukais, aktyviausiam dalyviui atiteko Nokia n70.

Iš vienos pusės – nebloga pramoga šimtui žmonių (nes susirinko +- tiek blogerių) kurie nieko ne mokėjo už įėjimą, iš kitos pusės Omnitelis už kokius 5-7 tūkstančius (mano subjektyviais skaičiavimais) gavo 100, vienaip ar kitaip susijusiu su naujausiu jo produktu moblog’u, bei šiokias tokias PR ambicijas turinčių, žmonių dėmesį. Iš šitos pusės žiūrint: ir vilkas sotus ir avys gyvos. Bravo organizatoriams.

Panešėjai:

  • pirmas pranešėjas – wow, aš čia su 100 blogerių viename kambaryje ir kažkas su mikrofonu lietuviškai kažką kalba apie blogus ir interneto ateitį;
  • antras pranešėjas – ir dar kažkas kalba lietuviškai apie blogus ir interneto ateitį;
  • trečias pranešėjas – blogai, interneto ateitis…

Nors konferencijos galo nesulaukiau, perklausius 3/4 pranešėjų susidarė įspūdis, kad jie neturėjo ką pasakyti: kas kalbėjo apie bendras interneto tendencijas, kas nuvalkiotas tiesas apie tai, koks turi būti sėkmingas blogas, kas, labiau ar mažiau vykusiai, pristatinėjo savo produktus. Tačiau įdomesnės, asmeniškesnės temos nebuvo paliestos ir konferencija gavosi “sausoka”.

Dalyviai:

pasijutau kaip 12 klasės kengūros suvažiavime =) Daug jaunimo inteligentiškais veidais su nešiojamais kompiuteriais ant kelių (į kuriuos būtinai reikėjo live rašyti postą apie konferencijos eigą =)) Jei rimtai tai, sutinku su vienu iš pranešėjų nuomone, kad trūko vyresnių, brandesnių blogerių.

Galiausiai, jei ne teisti šios konferencijos pernelyg griežtai ir pasižiūrėti į ją kaip į “pirmą blyną”, manau, kad ji buvo ganėtinai vykusi. Vienoje vietoje surinkti virš 100 žmonių, pakviesti svečius iš Lenkijos bei Estijos, sklandžiai pravesti seminarą, pietus ir (beveik) neatsilikti nuo grafiko nėra labai lengva. Daugiausiai vilčių palieka šilti žmogiški santykiai tiek tarp konferencijos dalyvių tiek organizatorių (pvz. aš į konferenciją patekau be registracijos (per vėlai apie ją sužinojau) ir užteko mano garbės žodžio, jog esu ruby.lt autorius).

3 Replies to “Lietuvos blogerių konferencija 2007”

  1. Laba diena, turiu klausimą, kaip galima būtų parašyti pačiam blog’o autoriui. Tiesiog neseniai pradėjus studijuoti RoR ir gavus galiausiai hosting’ą, kyla šiokių tokių klausimų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *