Ruby on Rails live CD

Šiandien išbandžiau Ruby on Rails live CD (ačiū develop už nuorodą).

Iš pradžių buvau nusiteikęs skeptiškai: sunku mąstyti apie live cd kaip apie programavimo aplinkos įrankį kada jame negaliu išsaugoti nustatymų. Nebent CD butu skirtas programinės įrangos išbandymui, o tam, manau, nepakanka keleto valandų. Iš kitos pusės norint “išbandyti” Ruby on Rails – Instant Rails atrodo labiau logiška alternatyva. Tačiau nežiūrint į šiuos (mano manymu esminius minusus) RoR live CD paliko neblogą įspūdį.

Live CD yra sukurtas PC Linux pagrindu. Perkrovus kompiuterį ir palaukus keletą minučių pasikrauna KDE sąsaja ir vaizdas ekrane yra maždaug toks. Pirmoje eilėje pasigedau muzikos grotuvo (mano giliu įsitikinimu labai dažnai jis tiesiog būtinas produktyviam programavimui =)), tačiau apt-get install mplayer ir mplayer http://di.fm/mp3/trance.pls greitai šią problemą išsprendė.

Toliau buvo smalsu pamatyti ką turime instaliuoto sistemoje – taigi gem list. Čia maloniai nustebino Capistrano (bei žinoma svn).

Programavimui skirtas RadRails buvo pilnai paruoštas darbui: sukurta RoR aplikacija, MySQL duomenų bazė beliko tik paspausti “Start server” mygtuką.

Dirbti su MySQL duombazę įdiegtas patogus (mano manymu) MySQL Administrator’ius.

Taigi nors po valandos “žaidimo” savo nuomonės apie šį Live CD nepakeičiau – jis paliko gerą įspūdį ir pademonstravimui kaip veikia Ruby on Rails nieko neinstaliuojant kompiuteryje jo daugiau nei pakanka.

6 Replies to “Ruby on Rails live CD”

  1. Siaip labai sudomino sis straipsnis. Ta proga pabandziau rubyonrails live cd. Tikejausi kazko “daugiau”… Bet is principo buvo idomi patirtis, vien del to, kad nesu ansciau bandes “live cd”.

  2. Tiesa, Kolegos, kokia Jusu nuomone apie gan daznus railsu release’us paskutiniu metu? Tiesa sakant, truputi mane tai neramina. Zadu, neuzilgo, paleisti projekta ant dedikuoto serverio, kuris suksis railsu pagalba, todel man tai gan aktualu… Labai idomi bendraminciu nuomone.

  3. sveiki,

    na as irgi neseniai railsais, ruby pradejau dometis. Gal kuriame kokia comunity, kur galetumem padiskutuot, pasikalbet iskilusiomis problemomis.

    ka manot?

  4. Gal reiketu informuoti, kad tas “live CD” nedirba su EFI? – ne visi window’sais dirba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *