Ruby on Rails pagrindai

Dažnai girdžiu žmones sakant, kad jie norėtu išbandyti Ruby on Rails bet vis nesusiruošia to padaryti, dėl laiko stokos. Taip pat sakoma, kad Ruby on Rails neturi gero IDE redaktoriaus.

Šioje vaizdinėje medžiagoje (screencast) noriu parodyti kaip įdiegti Ruby on Rails bei sukurti paprastą puslapį RadRails pagalba.

Ruby on Rails pagrindai (screencast)

P.S. Busiu dėkingas už pastabas dėl vaizdinės medžiagos: ką galima padaryti geriau, ką norėtumete matyti sekančioje dalyje ir pan. Beje gal kas gali rekomenduoti gerą “screen-grabberį”?

9 Replies to “Ruby on Rails pagrindai”

 1. Labai neblogas video.

  O pastebejimai tokie:
  * Butu neblogai kartu ir audio, t.y. igarsinta. Kokie tai paaiskinimai, komentarai ir pan. Kaip berods RoR autoriu matytas.
  * Ar cia tik man, ar vaizdas labai trukcioja? (parisiunciau visa faila i pc, tada ziurejau)

 2. > Labai neblogas video.
  Kuo būtent “neblogas”. Ką butu įdomu pamatyti kitą kartą?

  >* Butu neblogai kartu ir audio, t.y. igarsinta. Kokie tai paaiskinimai, komentarai ir pan. Kaip berods RoR autoriu matytas.
  Supratau. “Vienas, vienas…” =)

  * Ar cia tik man, ar vaizdas labai trukcioja? (parisiunciau visa faila i pc, tada ziurejau)
  Taip, vaizdas tikrai “trukčioja”. Įrašinėjau viską su Macromedia Captivate, taip pat bandžiau Wink’ą. Pilnai netenkina nei vienas. Gal kas pasiūlysit alternatyvų?

 3. Neblogas tuo, kad ir be audio komentaru viskas ganetinai aisku ir suprantama.

  O kita karta butu ydomus pasakojimas apie sukurto projekto katalogus, ju paskirti ir reiksme (tikuosi suprantamai issireiskiau). As kaip pries pradedant mokytis, noreciau suprast pacia sistema, o paksui jau pult programint.

  Deje del screencast’o alternatyvu padeti negaliu, nesu susidures.

 4. dar klausymelis. Gal kas susidure su RoR literatura? Mastau kad reiktu ysigyt (kompiuteriniu varijantu nelabai megstu, nesinori dar labiau vargint akiu). Bet cia pas mus turbut gauti sunku, nes tinka tik en kalba (apie lt net neverta kalbet manau). O gal vistik jau yra? arba reik siustis is usa. Kaip pvz “Agile Web Development with Rails” ?

 5. Lietuviškai RoR knygų tikrai nėra (nebent mėgėjiški vieno kito straipsnio vertimai), tad, manau, reikės pasitenkinti knyga(omis) anglų kalba.

  Nors RoR knygų yra bent keletas [ http://www.rubyonrails.org/books ], manau kad teisinga pradėti nuo “Agile Web Development with Rails” . Taip pat patarčiau pavartyti Programming Ruby.

  Dėl knygų įsigijimo: tai viskas priklauso nuo kišenės dydžio (Agile Web Development with Rails kainuotų nuo 40 iki 50$ + už pristatymą reikėtu pakloti nuo ~ 10 iki 20$). Tad šiokia tokia sumelė susidaro…

 6. sumasciau kita varijanta. Parsisiunciau ta Agile’s knyga pdf formatu. Dabar belieka susirast, kur butu galima atsispauzdint ir surist. Manau i kokius 60-70Lt tilpt galima.

 7. Keletą knygų (angliškų) turi gerbiami Dizaino Krypties programuotojai, jei netyčia esat su jais pažįstami, gal net paskolins 🙂

 8. Uzstrigau

  C:Documents and SettingsAdministrator>”c:rubybinruby.exe” “c:rubybingem”
  install rails –include-dependencies
  Attempting local installation of ‘rails’
  Local gem file not found: rails*.gem
  Attempting remote installation of ‘rails’
  Updating Gem source index for: http://gems.rubyforge.org

  ir jokiu rezultatu , visi firewall isjungti :[
  gal kas zino kame beda?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *